
Ohana Ranch Házirend
1. Nyitvatartás:
Hétfő:
Zárva
Kedd
8:00- 19:00
Szerda Zárva
Csütörtök
8:00-19:00
Péntek
8:00-19:00
Szombat
8:00-19:00
Vasárnap
8:00-19:00
Lovagoltatási idő:
Hétfő: ZárvaKedd 9:00-12:00, 15:00-19:00
Szerda Zárva
Csütörtök 15:00-19:00
Péntek 15:00-19:00
Szombat 8:00-14:00
Vasárnap Zárva
A lovarda hétfőn és szerdán és vasárnap, mindig zárva tart, a lovak ilyenkor pihennek!
A bértartók hétfőn és szerdán 8:00-19:00 között is látogathatják lovaikat.
2. Bejelentkezés:
- A lovardában lovaglás csak előzetes bejelentkezés alapján történhet.
- Az első bejelentkezésnél a lovasnak a tudását, tapasztalatát, korát, magasságát és súlyát ismertetni kell. A lovasnak biztosítani tudjuk a tudásszintjéhez és alkatához megfelelő lovat.
- A súlyhatár 85 kg, ennél nagyobb súlyú lovasokat sajnos nem tudunk fogadni.
- Az első lovaglás egy 25 perces szintfelmérő.
- Bejelentkezni az oktatónál tudtok a telefonszámon a hétfő kivételével
- Minden hétköznap 8-tól-18-ig, elképzelhető, hogy a lovarda hivatalos ügyeinek intézése okán nem sikerül elérni.
- Órát lemondani szintén telefonszámon, sms-ben, emailben, vagy facebook üzenetben lehet. 24 órán belüli lemondás esetén az óradíjat kikell fizetni vagy a béretből le húzzuk az alkalmat.

3. Biztonsági előírások
A lovardában mindenki saját felelősségére tartózkodik!
A területen néhány állat (kutyák, macskák stb.) szabadon mozog, ezért felhívjuk a tisztelt vendégek, lovasok, szülők figyelmét, hogy az alapvető állattartási elveknek megfelelően kezeljék őket. A lovak, kutyák, és egyéb állatok megfelelő idomítottságáról gondoskodunk, de amennyiben nem megfelelően érintkeznek velük, a balesetekért nem vállaljuk a felelősséget!
Az állatokat úgy válogattuk össze, hogy alkalmasak legyenek a gyerekekkel való foglalkozáshoz, de ettől még állatok, így bármikor megriadhatnak és a szokásostól eltérően viselkedhetnek.
A lovarda területén hangoskodni, szaladgálni, zajt csapni, a lovak és egyéb állatok közelében hirtelen mozdulatot tenni tilos! Ha a lovak, egyéb állatok megriadnak, az balesetveszélyt okozhat!
A lovaglás, lóval foglalkozás közben történt balesetekért felelősséget a lovarda nem vállal!
Kikötve lévő lovakhoz, csak a személyzet engedélyével és jelenlétében lehet odamenni! A kikötött lovakat etetni szigorúan tilos, mert összeverekedhetnek, és maguknak, a másik lónak, vagy a körülöttük lévő embereknek sérülést okozhatnak! Kérjük a lovakat, egyéb állatokat ne etessék semmivel! A lovak emésztési rendszere bonyolult és érzékeny, könnyen megbetegedhetnek. (Kivéve a lovász/oktató/lótulajdonos által engedélyezett jutalomfalat, pl. alma, répa vagy a lovas boltokban vásárolható jutalomfalatok)
Az olyan gyerekeket és felnőtteket, akik a lovaglással összeegyeztethetetlen ruházatban jelennek meg (szoknya, papucs, szandál, rövidnadrág) sajnos nem tudjuk lóra ültetni.
Tilos a lovarda területén szeszesitalt, illetve egyéb tudatmódosító szereket használni, illetve tilos alkohol-, illetve egyéb kábítószerek befolyásoltsága alatt lóra ülni! Lóra csak olyan személy ülhet, aki megfelelő fizikai, illetve mentális állapotban van. Ennek megítélése a lovasoktató hatásköre.
Kobak használata kötelező 18 éves kor alatt, a felett, pedig ajánlott!
Megkérjük a kedves szülőket, hogy az órákat ne zavarják meg hangos bekiabálással, illetve baleset esetén kérjük, tartózkodjanak a pályára való beszaladástól, mert ezzel a sajátjuk mellett a lovasok testi épségét is veszélyeztetik.
A lovon enni, inni, rágózni, dohányozni, telefonozni tilos!
A lovaglópályán csak a lovasok és az oktatók tartózkodhatnak! Az oktató engedélyével jöhet be.
A lovaglás veszélyes sport! A lovak természetükből eredően menekülő zsákmányállatok, hirtelen hangra, mozdulatra megriadhatnak, megugorhatnak, elszaladhatnak, ekkor a hátukról leeső lovasok sérüléseket szenvedhetnek! Hasonló lehet a lovak reakciója méh, darázs, vagy bögölycsípés esetén is.
Ezeket a külső hatásokat sajnos nem tudjuk kiküszöbölni, ezért mindenki saját felelősségre lovagol!
4. A lovasfoglalkozásokra vonatkozó szabályok
A lovas köteles lovasórája előtt minimum 10 perccel megérkezni és az óra előtt kobakban, és egyéb szükséges felszereléseivel felszerelkezve várni az oktatója utasításait, illetve gyakorlott lovasok a beosztás megtekintése után, saját lovát kantározzák fel, ellenőrizzék a felszereléseket, és álljanak indulásra készen!
A lovakat a lovasoktató osztja szét, a lovasok tudásszintjének, méretének megfelelően ügyelve a lehető legmegfelelőbb ló-lovas párosításra! Előzetes egyeztetés esetén is változhat a ló-lovas párosítás.
A lovasok kötelesek a lovas oktató utasításait mindenkor és maradéktalanul betartani, különösen a lovasok sorrendjére, a jármódra, az irányváltoztatásokra vonatkozó utasításokat.
Lovaglás közben minden lovas felelős nemcsak a saját, hanem a többi lovas biztonságáért, ennek érdekében a lovaglás során törekednie kell arra, hogy saját mozgásával mások biztonságát ne veszélyeztesse.
A "HELYET KÉREK" kifejezést használva és a "SZABAD" választ megvárva lephetünk csak be a pályára.
Felüléshez, leszálláshoz, hevederhúzáshoz, kengyel állításhoz vagy megálláshoz a lovarda közepét kell használni!
A lovardai foglalkozások alatt elképzelhető, hogy bértartó, vagy lovat bérlő lovas is igénybe veszi a pályát, ilyenkor a "jobbkezek találkoznak" szabály érvényes, vagyis azonos jármódban egymással szemben érkező lovasok jobb oldalról haladjanak el egymás mellett. A magasabb jármódban közlekedő lovas a külső patanyomon lovagol, az alacsonyabb jármódban lévő lovas a belső patanyomon halad.
A futószáras óra időtartama 25 perc, az osztálylovaglás és egyéni oktatás időtartama 50-55 perc. A tereplovaglás időtartama 55-60 perc, a lovastúráké előre meghirdetett időintervallumú. Az óra a lóra üléskor veszi kezdetét. A lovas késése esetén sajnos nem minden esetben van lehetőség végig tartani az edzést, mert az oktatás szoros időbeosztáshoz van kötve, ellenben a lovaglás díját változatlanul köteles a lovas kifizetni.
A pályákat használó bértartók, vagy lovasok, kötelesek a pályát ugyan olyan rendben és tisztán tartani, mint amilyen volt. ( pl.:bójákat, rudakat a helyére rakni, trágyát összeszedni stb.)
5. Egyéb
Kérjük szépen, hogy a lovarda által a lovaglóóra időtartamára biztosított felszereléseket a helyükre tegyék vissza!
A lovak, lovaglás előtt/utáni ápolása a szerszámok rendbetétele, a lovagló óra része!
Kérjük a látogatókat, hogy idegen állatot ne, vagy csak előzetes egyeztetés alapján hozzanak a lovardába!
A karámokat villanypásztor veszi körül, melynek érintése veszélytelen, de fájdalmat okoz! A karámokba/boxokba csak a személyzet engedélyével szabad belépni!
Kiskorú csak szülői/gondviselői hozzájárulással ülhet lóra.
A lovardában a figyelmeztető táblákra kihelyezett információkat/utasításokat mindenki köteles figyelembe venni/betartani.
Dohányozni az egész lovarda területén tilos, kivétel ez alól a dohányzásra kijelölt hely.
A lovarda területére alkoholt behozni/fogyasztani tilos, ez alól kivételt képzenek a lovarda által szervezett rendezvények!
A házirendet mindenki köteles elolvasni, és nyilatkozni, hogy saját felelősségre lovagol.
A területre való belépéssel a kapura kifüggesztett házirendet elfogadottnak tekintjük!(Megtalálható még a nyergesben, öltözőben kifüggesztve)
A lovardában a felszerelésekben, állatokban okozott kárt (sérülés költségét) a károkozó köteles megtéríteni.
A kiskorúak felügyelete minden esetben a szülő/kísérő kötelessége, a személyzet kizárólag a lovon töltött idő alatt tud ebben segítséget nyújtani.
A nyerges tárolót a lovardában lovaglók használhatják.
A lovagoltatáshoz használt nyergek tárolására szolgáló helyiségben mindig tartsunk rendet, a nyergeket, kantárokat precízen tegyük a helyükre, mindig mossuk le a zablát használat után.
A lóápoláshoz használt felszereléseket az erre kijelölt helyre tegyük vissza tisztán (a benne maradt szőrt és koszt kiszedni) , ezeket ne hagyjuk szanaszét.
Ügyelj a lovarda tisztaságára. A patamosó, istállófolyosó, kikötő, pálya stb. állapotára figyelj, miután már nem használod. (slag feltekerése, patamosó, folyosó, kikötő felsöprése, trágya összeszedése, saját felszerelések, lovardai felszerelések helyre rakása stb.)
